TÜRKİYE - TÜPRAŞ - İZMİT RAFİNERİSİ BAKIM VE ONARIM HİZMETLERİ PROJESİ

Tekfen İş Numarası:

362

Yer:

İzmit, Türkiye

İşveren:

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TÜPRAŞ)

Müteahhit:

Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.

Tekfen Payı:

%100

Başlangıç:

31/01/2018

Bitiş:

28/02/2022

TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi, bulunduğu lokasyon itibariyle tüketim merkezinin odağında yer almaktadır ve bu bölgede Türkiye petrol ürünleri tüketiminin yaklaşık %40’ı gerçekleşmektedir.

Projenin amacı, Tüpraş İzmit Rafinerisi Bakım Grup Müdürlüğü bünyesinde rafineri tesisleri, sosyal tesisler ve Sapanca pompa istasyonu bakım onarım ihtiyaçlarını karşılamak üzere, plan ve programı yapılan işler için, gerekli malzeme, ekipman ve iş gücünü ayarlayıp, TÜPRAŞ iş izin sistemine uygun şekilde bakım onarım işlerini tamamlayıp, işle ilgili teknik onay alındıktan sonra, saha tertip ve düzenin sağlanmasını kapsar.

GENEL KAPSAM

Proje kapsamında, aşağıda listelenen iş kalemleri; bu listelerle sınırlı kalmamak kaydıyla, sahada sözleşmeye uygun şekilde (yöntem, zaman, vardiya düzeni) ifa edilecektir.

Metal-Bakım İşleri: Statik ekipman güvenirliliğinin ve bütünlüğünün sağlanması amacıyla arızi ve koruyucu metal kaynak bakım onarım işlerinin yapılmasıdır.

Tank-Bakım İşleri: Statik ekipman güvenirlik ve bütünlüğünün artırılması işletme sürekliliğinin sağlanması amacıyla arızi ve koruyucu tank bakım onarım işlerinin yapılmasıdır.

İzolasyon İşleri: Boru hatları, vanalar ve münferit ekipmanlarının izolasyonlarının yapılması, çeşitli nedenlerle açılmış izolasyonların yenilenmesi işlerinin yapılmasını kapsar.

Boya ve Kumlama İşleri: Çelik konstrüksiyonlar ve münferit ekipmanların yüzey hazırlama ve boya işlerinin yapılması, çeşitli nedenlerle deforme olmuş boya ve kaplamalarının yenilenmesi işlerinin yapılmasını kapsar.

İnşaat İşleri: Rafineri inşaat atölyesi kapsamındaki bina inşaat bakım, sıva ve boya, el ve makine kazı - dolgu işleri, temizlik, maragoz işleri, vidanjör işlerinin yapılmasını kapsar.

İskele İşleri: Tüm bakım işleri kapsamında gerekli olan iskele kurulum/söküm işlerinin rafineri standartlarında yapılması işlerini kapsar.

Planlı Duruş İşleri: Tüpraş tarafından belirlenen iş kapsamının değerlendirilerek, yeterli sayıda ekip kurulması ve gerekli hazırlık çalışmalarının yapılması akabinde Planlı Duruş işlerinin gerçekleştirilmesi işlerini kapsar.